- Центр прийому
- Що таке центр прийому?
- До якого місця мене направлять жити?
- Чи можу я змінити свій центр прийому?
- Послуги центрів прийому
- Розмір грошової допомоги у центрі прийому
- Грошова допомогу з прийому і гроші на поточні витрати 1.1.-31.8.2024
- Грошова допомогу з прийому і гроші на поточні витрати 1.9.2024-31.12.2025
Центр прийому
Після того як ви подали заяву на Тимчасовий захист чи Притулок, поліція/прикордонники повинні направити вас в центр прийому (reception center, vastaanottokeskus).
Що таке центр прийому?
Центр прийому - це місце, де вас зареєструють, де вас забезпечуть соціальним житлом, а також де вам нададуть базову медичну, грошову та соціальну допомогу.
“Центр прийому” - це загальна назва, це не завжди гуртожиток. Центр прийому може бути просто офіс, де сидять соціальні працівники, а житло може бути в різних місцях міста. Послуги центрів прийому виконують різні приватні організації. Наприклад, у Порі це Червоний Хрест, у інших містах є Котокунта, Луона та інші приватні організації, що надають послуги соціального забезпечення та розміщення. Саме вони займаюьться вашим розселеням.
Усім прибулим українцям необхідно зареєструватися в центрі прийому, навіть якщо ви зовсім не потребуєте допомоги від держави - ви маєте це зробити, щоб отримувати документи та соціальну допомогу.
Ви можете знайти список центрів прийому тут
Центри прийому у Фінляндії (доповнюється)До якого місця мене направлять жити?
Центр прийому надає житло безкоштовно.
Якщо ви прибули у Гельсінкі та подали на тимчасовий захист, скоріш за все вас поселять до транзитного центру у Гельсінкі, з якого вас потім переселять до центру, де є місце, можливо у іншому місті Фінляндії. Зазвичай зараз селять до гуртожитків або квартир з підселенням, але якщо у них є для вас будь-який інший тип житла, то вони можуть вам запропонувати. Наразі нам відомо, що краще приїхати до Гельсінкі у тимчасовий транзитний центр, вони будуть займатися вашим розселенням і шукати вам житло по всій Фінляндії.
Наразі неможливо передбачити, до якого саме центру прийому вас направлять жити. Конкретне місце, де вам виділять житло, буде залежати від багатьох факторів: ваш вік, стать, розмір прибувшої сім’ї, особисті обставини, як багато українців вже живуть у вашому регіоні, який тип житла організації мають на момент вашого прибуття. Якщо у вас вже живуть родичі у центрі прийому, вас будуть намагатися підселити до них. Особи віком до 18 років, які прибули до Фінляндії без опікуна, розміщуються в окремому гуртожитку для неповнолініх.
Перебування в центрах прийому добровільне, ви завжди можете переїхати, якщо знайдете інший варіант проживання. Ви можете не погоджуватися на той вид житла з ваших особистих причин. Якщо це так, то радимо вам звертатися у всі центри прийому, на сайті Migri є адреси та телефони. Якщо знаєте англійську, то можна зателефонувати, не знаєте англійську, то написати лист англійською за допомогою Google перекладача, написати ваш склад сім'ї, вказати , чи є у вас тварини, запитати чи зможуть вони прийняти вашу сім'ю, запитати який вид житла вони можуть вам надати, описати вашу ситуацію. У центрів прийому є дуже різні види житла і зі зрозумілих причин багато видів житла вже заселені.
Люди продовжують прибувати і їх розселяють (зараз з ущільненням, тобто це може бути квартира і в кожній кімнаті сім'я 2 або 3 особи, а іноді і 4 особи в одній кімнаті і в цій квартирі може бути у когось тварина).
Якщо ви подали заяву на Тимчасовий захист, ви можете жити в центрах прийому до та після розгляду вашої заяви.
Чи можу я змінити свій центр прийому?
‼️ Наразі через велику кількість приїхавших, нам відомо, що між центрами прийому не переселяють! Раніше переселення було можливо, коли було навчання або робота, але наразі це вже не можливо.
Послуги центрів прийому
Далі по вашому бажанню та потребі там вам нададуть наступні послуги:
- У вас немає фінського особистого ідентифікаційного номеру?
- У випадку, якщо ви отримали тимчасовий захист і ще не маєте фінського персонального ідентифікаційного номера Агентство цифрової інформації та інформації про населення (DVV) просить цих клієнтів подати заявку на отримання персонального ідентифікаційного номера в період з січня по лютий 2023 року.
- Ви можете подати заявку на персональний ідентифікаційний номер зараз у своєму центрі прийому біженців, який перешле вашу заявку до офісу DVV. Крім того, ви можете самостійно отримати фінський персональний ідентифікаційний номер, відвідавши пункт обслуговування DVV.
- Якщо ви вже маєте ідентифікаційний номер, ви можете подати заявку в електронному вигляді на отримання місця проживання до DVV за місцем вашого проживання. Ви можете подати заявку на отримання місця проживання за допомогою електронної форми, якщо ви: прожили у Фінляндії один рік, ви маєте вже один рік дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту і у вас є фінський ідентифікаційний номер. Подати заявку в електронному вигляді до DVV на отримання місця проживання можна не раніше 1 березня 2023 року.
- Ви можете зареєструватися в системі реєстрації населення Фінляндії (väestötietojärjestelmä) та отримати фінський особистий ідентифікаційний номер, якщо ви на законних правах проживаєте у Фінляндії та виконується одна з наступних умов:
- у вас є дозвіл на проживання, виданий Міграційною службою Фінляндії або
- ви працюєте у Фінляндії і маєте право на роботу або
- у вас є член сім'ї*, який має зареєстровану адресу у Фінляндії, а також у вас є оригінальні та легалізовані документи (свідоцтва) про ваші сімейні зв’язки.
- До членів сім'ї належить подружжя, опікун або дитина, яка перебуває на утриманні. Один з подружжя (цивільний шлюб) також є членом сім’ї, якщо ви прожили разом принаймні 2 роки до переїзду в Фінляндію або у вас є на утриманні спільна дитина.
- Ви можете подати заявку на отримання фінського особистого ідентифікаційного номера відразу у найближчому центрі прийому біженців, з якого надішлють вашу заявку до Агентства цифрової інформації та обліку населення (Digi- ja väestötietovirasto), або відвідавши пункт обслуговування Агентства цифрової інформації та обліку населення.
- Докладніше: фінський особистий ідентифікаційний номер та його отримання (англійська).
- У вас немає житла? Ви зможете жити в центрах прийому, якщо забажаєте. Центри прийому розташовані по всій Фінляндії та бувають різних типів і розмірів. Наприклад, в деяких ви матимете власну або спільну кухню, а в інших вас годуватимуть.
- Вам потрібна фінансова допомога? Ви можете отримувати щомісячну фінансову допомогу, поки розглядають вашу заяву на Притулок. Для цього в центрі прийому ви повинні окремо подати заяву на отримання щомісячної грошової допомоги. Її розмір буде залежати від різних обставин, наприклад, вашого доходу та збережень. Усі деталі вам розкажуть в центрі прийому біженців. Основну інформацію читайте тут. Якщо ви плануєте податись на Тимчасовий захист, ви можете запросити фінансову допомогу під час заповнення заяви на Тимчасовий захист.
- Ви отримаєте необхідні соціальні послуги: бесіди з соцпрацівником, юридичні консультації, поради в повсякденних ситуаціях (наприклад, відкриття банківского рахунку або влаштування дитини до школи).
- У кожному центрі прийому є медпрацівник, який організує отримання медичної допомоги за потреби.
- Вам нададуть перекладача, щоб допомогти вирішити важливі офіційні справи.
Розмір грошової допомоги у центрі прийому
Ви можете отримати грошову допомогу, якщо ви є шукачем притулку або подали або отримали тимчасовий захист. Ці гроші призначені для ваших основних повсякденних витрат, таких як їжа та одяг.
Гроші не надаються автоматично. Ви можете подати заяву на отримання грошей у власному приймному центрі за допомогою форми заяви. Ви можете отримати інструкції та бланк заяви у приймному центрі. Зазвичай виплати надходять у перший будній день місяця.
Грошова допомога з прийому призначена для осіб, які перебувають у Фінляндії. Поїздка за кордон може вплинути на ваше право отримати грошову допомогу.
Центр прийому дітей (відділення для неповнолітніх) організовує повне утримання дитини без супроводу опікуна у Фінляндії і у спосіб, що забезпечує дитині засоби до існування. Відділення для неповнолітніх несе відповідальність за всі необхідні витрати дитини. Діти, які проживають у відділенні для неповнолітніх, отримують гроші на поточні витрати замість грошової допомоги з прийому. Гроші на поточні витрати призначені на особисті витрати дітей та не забезпечують засоби до існування дитини.
Діти без супроводу опікуна, які живуть у приватному житлі або в гуртожитках з наданням підтримки для дітей старше 16 років, отримують грошову допомогу з прийому, як і доросла особи, яка проживає окремо.
Грошова допомогу з прийому і гроші на поточні витрати 1.1.-31.8.2024
Джерело →
Грошова допомогу з прийому і гроші на поточні витрати 1.9.2024-31.12.2025
З 1 вересня 2024 року розмір грошової допомоги з прийому та грошей на поточні витрати зменшиться.
Чи можу я користуватися послугами центру прийому, якщо знайду роботу?
Якщо ви працюєте, отримуєте зарплатню та маєте тимчасовий захист, ваша зарплата залишається у вас. Центр прийому біженців не має права робити будь-які утримання із вашої заробітної плати.
- Якщо ваш дохід невеликий і вам не вистачає на повсякденні витрати, ви можете подати заяву на отримання грошової допомоги. Подайте заяву про грошову допомогу в центрі прийому біженців, де ви зареєстровані. Сума грошової допомоги залежить від вашого доходу та доходу вашої родини. Коли ваш центр біженців оцінює ваше право на грошову допомогу, ваша заробітна плата береться до розрахунку. Відповідно до закону, мінімум 20% і максимум 150 євро доходу від зарплати можна не брати до уваги при розрахунку - в інших аспектах, ваш дохід від зарплати впливає на розмір допомоги.
- Якщо ви перебуваєте в центрі прийому біженців: вам, можливо, доведеться платити за послуги центру прийома біженців, якщо ви працюєте і ваш дохід досить регулярний і великий. І в цьому випадку, центр прийому біженців не має права брати будь-які виплати з вашої зарплати, але ви отримаєте від центру прийома біженців рахунок за проживання. Виплата здійснюється на підставі закону.
⏰ Будь ласка, перезавантажте сторінку, коли повертаєтесь на сайт, щоб побачити останні зміни: 05.09.2024 о 16:01 на сторінці Правила переїзду до Фінляндії
- Центр прийому
- Що таке центр прийому?
- До якого місця мене направлять жити?
- Чи можу я змінити свій центр прийому?
- Послуги центрів прийому
- Розмір грошової допомоги у центрі прийому
- Грошова допомогу з прийому і гроші на поточні витрати 1.1.-31.8.2024
- Грошова допомогу з прийому і гроші на поточні витрати 1.9.2024-31.12.2025
Currently, we prioritise the Ukrainian version of the website. For the most up-to-date information, check FinUA надає підтримку та необхідну інформацію українцям у Фінляндії and use 🌐 Google Translate →
В імейлі зазначте тему: FinUA
🌻 Офійний партнер Support Ukraine Now