Що потрібно українцям для в’їзду в Фінляндію?
Транспорт до Фінляндії: літак, паром, автобус
Вам необхідно перетнути кордон України до будь-якої країни Шенгенської зони.
Як перетнути кордон з України в Європу?
В’їзд до Фінляндської Республіки дозволено усім громадянам України, що вимушено залишають Україну у зв’язку зі збройною агресією та повномаштабним вторгненням збройних сил РФ. Громадяни України можуть перебувати в країні в рамках безвізового режиму до 90 днів або подати заяву про отримання тимчасового захисту в Фінляндії (Temporary protection).
Постанова Уряду Фінляндії “Про надання тимчасового захисту” СМ/2022/24 від 07.03.2022 The Government's decision on granting temporary protection to respond to the situation in Ukraine
Основні документи для в'їзду
Для в'їзду до Фінляндії, українці мають мати:
Біометричний закордонний паспорт, який повинен бути дійсний щонайменше 180 днів з дати в’їзду.
- Біометричний закордонний паспорт, який повинен бути дійсний щонайменше 180 днів з дати в’їзду.
⏳ Термін перебування
Туристам дозволяється перебувати у Фінляндії до 90 днів протягом 180 днів.
- Туристам дозволяється перебувати у Фінляндії до 90 днів протягом 180 днів.
Для контролю терміну перебування в Шенгенській зоні можна скористатися офіційним калькулятором Шенгену.
- Для контролю терміну перебування в Шенгенській зоні можна скористатися офіційним калькулятором Шенгену.
Що ще корисно та необхідно знати, перш ніж приїхати до Фінляндії
- Інструкція для власників домашніх тварин, які приїжджають до Фінляндії
- Якщо ви приїдете до Фінляндії на автомобілі:
Додаткові ресурси
Для отримання додаткової інформації про процеси та умови, слідкуйте за актуальними новинами на сайтах:
Якщо ви рятуєтесь від війни в Україні, ви можете подати заяву на тимчасовий захист чи притулок.
- Тимчасовий захист: Ми рекомендуємо подати заяву на тимчасовий захист, оскільки вона обробляється швидше, ніж заява на притулок. Подати заяву можна в поліції або на прикордонному пункті, безкоштовно. Інструкції щодо подачі ви знайдете на migri.fi.
- Притулок: Ви також можете подати заяву на притулок. Якщо вам надано тимчасовий захист, розгляд заяви на притулок призупиняється на термін дії дозволу на проживання, наданого на основі тимчасового захисту. Деталі можна знайти на migri.fi.
- Інші підстави для дозволу на проживання: Якщо у вас є сімейні зв'язки або робота у Фінляндії, ви можете подати заяву на дозвіл на проживання на цих підставах. Подання такої заяви є платним. Більше інформації: migri.fi.
Заяву про притулок можна робити на усіх поліційних станціях Фінляндії. Не усюди у поліції, проте, можна здійснити цілий процес до кінця. Якщо звертаєтесь до інших станціїй ніж нижче названо, Вас буде cкеровано на інші станції для викінчування заходів навколо заяви.
Контактна інформація відділків поліції У Фінляндії для реєстрації шукачів притулку.
Поліція м. Гельсінкі Пункт обслуговування Поліції м. Гельсінкі для осіб, які прохають тимчасового захисту, знаходиться у чергуванні Будинку поліції № 1 у Пасілі. Адреса: Pasilanraitio 13, Helsinki
Реєстрація заяв на тимчасовий захист проводиться щодня, з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00 год та у вихідні суботу і неділю з 9.00 до 17 год. Отримати поради та записатися на прийом для подачі заяви можна за номером телефону +358 295 47 5019 (в пн-пт з 9.00 до 16.00 год та у сб-нд з 9.00 до 17.00 год).
Поліція приймає прохачів тимчасового захисту у зарезервований час та рекомендує, щоб прохачі тимчасового захисту мали у себе при подачі заяви паспортну фотографію та код, який надається при фотографуванні.
Години роботи: до 16:00 або 17:00, залежно від дня тижня.
Будь ласка, не йдіть до центрів прийому ДО ТОГО я ви зареєструвалися у поліції! Якщо ви приїхали вночі та усі поліцейські ділянки зачинено,потрібно подзвонити 112 та викликати робітників поліції - вони вас зареєструють та допоможуть знайти тимчасове житло до вашого візиту до центру прийому.
Якщо ви не розмовляєте англійською, можете використовувати цей текст “Hello! I have just arrived here from Ukraine, I am seeking temporary protection in Finland. Can you please come and register me? Thank you!” чи скористатися перекладачем.
Варіанти дій при вечірньому прибутті
Варіант 1: Залишитися в готелі
Якщо ви прилітаєте ввечері, один із варіантів — зняти готель на території аеропорту. Вранці ви зможете звернутися до поліцейської дільниці для оформлення документів.
Після реєстрації вас направлять до транзитного центру прийому біженців у столичному регіоні (Гельсінкі-Вантаа-Еспоо), де буде доступне місце. У цих центрах надають кімнату та триразове харчування. Ви можете перебувати в транзитному центрі від кількох днів до кількох тижнів, іноді й місяць, після чого вас направлять на постійне місце проживання.
Варіант 2: Звернутися до поліцейських
Якщо відділ поліції не працює, зверніться до поліцейських та попросіть направити вас до транзитного центру для біженців. Наступного дня вам потрібно буде звернутися до поліцейської дільниці для оформлення документів.
Додаткові ресурси
- Список готелів на території аеропорту можна знайти за посиланням:
- Інформація про транзитні центри доступна на сайті Migri.
У поліції ви вказуєте, що потребуєте житла. Після цього, поліція повинна видати документ, який підтверджує, що ви подали заяву на Тимчасовий захист та напрямок до центру прийому, де вас оформлять та дадуть житло.
У транзитному центрі ви будете перебувати тимчасово, і термін вашого перебування залежатиме від того, як швидко для вас знайдуть постійне місце проживання. Зазвичай, терміни не обіцяються заздалегідь, але вам надішлють повідомлення за кілька днів до запланованого переїзду.
Під час перебування в транзитному центрі вам мають видати:
Картка клієнта центру.
- Картка клієнта центру.
Додаткові ресурси, які допоможуть вам під час тимчасового перебування у Фінляндії.
- Додаткові ресурси, які допоможуть вам під час тимчасового перебування у Фінляндії.
Ви також можете організувати проживання для себе самостійно, тобто жити у приватному житлі. Завжди повідомляйте свою адресу в свій центр прийому.
Після того, як ви оформилися у центрі прийому, ви можете отримати допомогу тут →
Інформація про публічний транспорт тут →
Ви можете отримати безкоштовну або дешеву їжу тут →
Інформація про працевлаштування →