Основні моменти Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів”.
Автоматичне взяття на військовий облік громадян України чоловічої статі віком від 16 до 25 років здійснюється за наступним механізмом:
1. Віковий діапазон:
- Взяття на військовий облік охоплює громадян України чоловічої статі віком від 16 років, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років, до 25 років.
2. Електронна інформаційна взаємодія:
- Процес взяття на облік здійснюється шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним демографічним реєстром, відомчою інформаційною системою ДМС (Державної міграційної служби) та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта".
3. Перелік відомостей:
- Формується перелік відомостей про громадян України чоловічої статі віком від 16 до 25 років, які підлягають взяттю на військовий облік. Цей перелік включає:
- Відцифрований образ обличчя особи.
- Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності).
- Дата народження.
- Місце народження.
- Стать.
- Місце проживання та місце перебування.
- Реквізити паспорта громадянина України або документа, що дає право на виїзд за кордон (серія та/або номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії).
- Відомості про громадянство.
- Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).
- Відомості про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання або повернення в Україну.
4. Взяття на облік без медичного огляду:
- Взяття на військовий облік громадян віком від 16 до 25 років, включаючи тих, хто перебуває за межами України, здійснюється без проходження медичного огляду.
Громадяни, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або які мають:
- тяжкі перинатальні ураження нервової системи;
- тяжкі вроджені вади розвитку;
- рідкісні орфанні захворювання;
- онкологічні, онкогематологічні захворювання;
- дитячий церебральний параліч;
- тяжкі психічні розлади;
- цукровий діабет І типу (інсулінозалежний);
- гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня;
- отримали тяжку травму;
- потребують трансплантації органа;
- потребують паліативної допомоги,
але яким не встановлено інвалідність, подають на розгляд ВЛК ТЦК та СП:
- документ, що підтверджує наявність відповідного стану (захворювання), виданий в установленому порядку за формою № 080-3/о,
або
- документи, що підтверджують інвалідність (медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ, довідку з акта огляду МСЕК за формою, затвердженою МОЗ, посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”), в яких зазначено групу та причину інвалідності,
або
- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Постанова військово-лікарської комісії приймається без проведення медичного огляду на основі поданих документів і даних, наявних в електронній системі охорони здоров’я.
5. Внесення відомостей:
- Відомості про громадян віком від 17 до 25 років, які не перебувають на військовому обліку, вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів при зверненні за оформленням або обміном паспорта громадянина України або паспорта для виїзду за кордон.
6. Обробка даних:
- Після внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру під час оформлення або обміну паспорта, ДМС формує перелік відомостей та передає їх Міноборони для внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Перевірка дійсності документів:
- Перевірка дійсності військово-облікових документів громадян чоловічої статі віком з 18 до 60 р., які перебувають за межами України, здійснюється при зверненні до відокремлених підрозділів для оформлення або обміну паспорта.
Повний текст Постанови Кабінету Міністрів України знайдете за цим посиланням Про реалізацію експериментальног... | від 16.08.2024 № 932
Що таке «Трембіта»? (відео-роз’яснення)