Читайте про нові правила в’їзду та систему ETIAS (European Travel Information and Authorization System) - це система електронного дозволу на в'їзд, запроваджена Європейським Союзом для громадян безвізових країн, які планують короткострокові поїздки до країн Шенгенської зони. VisitUkraine: Нова система в'їзду до ЄС: кому з українців не доведеться платити за відвідування Євросоюзу? Зміни у правилах безвізу: з 2024 року в'їзд до ЄС стане платним.
Основна інформація про програму ETIAS
Переваги ETIAS | Рекомендації для подачі заявки |
ETIAS дійсний протягом 3 років з дати видачі | Подайте заявку щонайменше за 96 годин до виїзду |
Можна використовувати для кількох в’їздів на період до 90 днів | У разі відмови в ETIAS, можна подати заявку на повну візу |
Швидка авторизація та електронна доставка | ETIAS не гарантує в'їзд до Європи, остаточне рішення ухвалюють прикордонники країни прибуття |
Подання заявки можливе через комп'ютер, планшет або мобільний пристрій |
Як отримати ETIAS?
✅️ Заповнити форму заявки на сайті ETIAS або у мобільному застосунку. ✅️ Мати біометричний закордонний паспорт (з паспортом іншого типу необхідно оформлювати візу). ✅️ Оплатити збір у розмірі 7 євро. ✌️ Дозвіл діятиме 3 роки. Тобто сплативши одноразово 7 євро, ви матимете трирічний дозвіл на в'їзд в ЄС.
🇪🇺 ETIAS для громадян України
✅ Право на участь в ETIAS
- Україна стане учасником запуску системи ETIAS у 2025 році.
- Громадяни України матимуть право подавати заявки на ETIAS у 2025 році.
- Громадяни України зможуть скористатися онлайн системою для подачі заявки на ETIAS.
📝 Інші вимоги до ETIAS
- Громадяни України можуть подавати заявку на ETIAS онлайн.
- ETIAS дійсний для прибуття до Європи повітряним, морським або наземним транспортом.
- Подорожуючі повинні мати електронний паспорт, що зчитується машиною.
- ETIAS діє для короткострокових туристичних, ділових, транзитних або медичних візитів.
- Заявники віком до 18 років або старші за 70 років отримують ETIAS безкоштовно.
⏳ Термін дії та призначення ETIAS
Громадяни України повинні подавати заявку на ETIAS для в’їзду в європейські країни, які беруть участь у програмі, на короткий термін (до 90 днів) для загальних туристичних, ділових, транзитних або медичних цілей.
Програма ETIAS почне діяти з 2025 року і створена для перевірки мандрівників, які прибувають з-за кордону, у відповідь на глобальне зростання терористичної активності.
🛂 Як працює програма ETIAS
Програма ETIAS була схвалена у 2016 році, і її реалізація триватиме чотири роки для розробки необхідних систем, що будуть інтегровані з існуючими базами даних імміграції та іншими системами безпеки для забезпечення нових ефективних інструментів перевірки у європейських країнах.
✈️ Застосування ETIAS у подорожах
З 2025 року громадяни України зобов’язані заповнювати заявку на ETIAS перед посадкою на літак, морське судно або автобус, що прямує до Європи, включаючи тих мандрівників, які тільки прямують транзитом через Європу.
📅 Тривалі подорожі та візи
Якщо громадянин України планує перебування в Європі більше 90 днів або для цілей, які не передбачені програмою ETIAS, необхідно буде подати заявку на шенгенську візу. Більше інформації можна знайти на вебсайті ETIAS.
⏰ Поради щодо подачі заявки
Рекомендується заповнювати заявку на ETIAS щонайменше за 96 годин до дати відправлення. Повні вимоги до подачі заявки та відповіді на часті запитання можна знайти на сторінці ETIAS. Перед початком подачі заявки краще ознайомитися з цими рекомендаціями, щоб уникнути затримок або відмови.
🇺🇦 Статус громадянства та подача заявки
Починаючи з 2025 року, подача заявки на ETIAS можлива лише для повноправних громадян України. Якщо у подорожуючого інший паспорт або документ, може знадобитися подача заявки на шенгенську візу замість ETIAS.
📧 Обробка заявки на ETIAS
Громадяни України можуть очікувати на обробку та затвердження заявки на ETIAS за лічені хвилини. Авторизація надсилається електронною поштою у форматі PDF. Роздруковувати чи показувати будь-які документи не потрібно, оскільки ETIAS зберігається в електронному вигляді разом із даними паспорта в європейській імміграційній системі.