- Документ для повернення в Україну в разі втрати закордонного паспорту або за його відсутності
- Контакти Посольства України у Фінляндії
- Як дістатися до посольства?
- Бронювання часу у Посольстві України в Фінляндії
- З 15.11.2023 оновлено механізм авторизації під час запису до Е-Черги
- Що робити, якщо немає Дія. або українського BankID?
- Найпоширеніші проблеми, що не дають змогу авторизуватися в застосунку «ДІЯ» за допомогою біометричних документів
- Що робити, якщо немає біометричного закордонного паспорту, або внутрішнього паспорту у вигляді картки? Для тих, у кого відсутні можливості авторизуватись у мобільному застосунку "Дія"!
- Оформлення закордонного паспорту у Посольстві України в Фінляндії
- Як замовити закордонний паспорт?
- Запис на прийом (1/3)
- Список документів (2/3)
- Очікування на результат (3/3)
- Альтернативні шляхи зробити українські документи, перебуваючи за кордоном
Документ для повернення в Україну в разі втрати закордонного паспорту або за його відсутності
У разі коли громадянин України, втратив паспортні документи за межами України або якщо строк дії таких документів закінчився під час перебування громадянина за межами України, або встановлено, що вони є недійсними з інших причин, документом, що дає право на в’їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичним представництвом або консульською установою України за кордоном.
Подробиці на сайті посольства https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/posvidchennya-osobi-na-povernennya-v-ukrayinu
Контакти Посольства України у Фінляндії
- +358 92289000
- Консульський відділ: +358 92 2890072, +358 922890071
- графік роботи консульського відділу понеділок - неділя 09:00 - 21:00
- Запис на прийом для отримання консульських послуг телефоном не здійснюється!
Сайт посольства https://finland.mfa.gov.ua/
В разі загрози життю чи загибелі громадян України, звертайтеся на гарячу лінію (цілодобово):
Як дістатися до посольства?
Бронювання часу у Посольстві України в Фінляндії
З 15.11.2023 оновлено механізм авторизації під час запису до Е-Черги
Задля покращення доступу до консульських послуг, Вашої безпеки та боротьби з кібершахрайством запис в Е-Чергу МЗС відбуватиметься за умови електронної ідентифікації відвідувача, за допомогою е-підписів (на файловому, хмарному чи інших захищених носіях), Дія. Підпис та BankID НБУ.
Електронна ідентифікація забезпечується через платформу ID.GOV.UA. Просимо Вас заздалегідь підготуватися до використання засобів електронної ідентифікації.
🟦 Як авторизуватися на ID.GOV.UA, як створити Дія.Підпис та що таке BankID НБУ - Ви зможете дізнатися на відповідній сторінці порталу МЗС - https://cutt.ly/queue-id
🟦 Крім Е-Черги, електронний підпис також надасть Вам можливість користуватися величезним переліком електронних послуг Порталу Дія - https://diia.gov.ua !
❗️ Оскільки записи, створені у попередній версії Е-Черги, були перенесені до оновленої, ефект від впровадження нового механізму авторизації буде дещо відкладеним (в залежності від заповненості графіку Е-Черги в кожній установі). Просимо поставитися до цього з розумінням.
Що робити, якщо немає Дія. або українського BankID?
Якщо у вас є закордонний біометричний паспорт, або внутрішній паспорт у вигляді картки, ви можете зареєструватися у додатку Дія. Для цього завантажте додаток собі на смартфон та ось Відео-інструкції яким чином авторизуватися у Дії через біометричний закордонний паспорт або за допомогою ІD-картки
Найпоширеніші проблеми, що не дають змогу авторизуватися в застосунку «ДІЯ» за допомогою біометричних документів
У біометричному документі відсутній РНОКПП
- Під час оформлення біометричних документів не усі громадяни надають реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).
- Для успішної авторизації через NFC у біометричному документі має міститися РНОКПП, оскільки застосунок «Дія» підтягує усі дані з реєстрів за податковим кодом. Якщо його немає, то авторизація не буде успішною.
Застаріла версія застосунку «Дія»
- У вашому смартфоні може бути встановлена застаріла версія застосунку «Дія», за допомогою якого відбувається авторизація.
- Рекомендується оновити ці послуги на смартфоні до актуальної версії (https://go.diia.app).
NFC-сканер не зчитує мікросхему у документі
- NFC-скануванню можуть перешкодити інші встановлені в телефоні програми, навіть ті, про які користувач не знає. Рекомендується на час виконання біометричної ідентифікації закрити усі додатки (тобто абсолютно всі), а також не сканувати документ, тримаючи його в руці, а покласти на щось тверде, наприклад, на стіл.
- Зазвичай NFC-сканери здатні знайти і зчитати біометричну мікросхему, навіть якщо документ лежить задом наперед або вгору ногами. Якщо сканер у телефоні не може знайти або зчитати мікросхему, рекомендується спробувати сканувати документ з іншого боку або відкрити паспорт.
- Зверніть увагу! Якщо документ вкладено у футляр, захисну обкладинку або чохол, перед скануванням рекомендується його вийняти! Рекомендується також зняти захисний чохол і з смартфона.
- Не потрібно поспішати і дати NFC-сканеру достатньо часу, щоб зчитати дані.
- Якщо сканувати ніяк не вдається, швидше за все, проблема в програмному забезпеченні сканера у смартфоні. Ушкодження біометричної мікросхеми у документах дуже рідкісні: у такому разі єдине рішення – отримати новий документ.
Не вдається підтвердити свою особу через PhotoID
- Якщо ви намагаєтесь пройти перевірку в окулярах, а на фото в документах ви без них, рекомендується прибрати додаткові аксесуари з обличчя.
- Не намагайтеся "виглядати красиво". Етап «селфі» необхідний лише для того, щоб підтвердити вашу особу. Тому не турбуйтеся про непрасовану сорочку, що поплив макіяж або невеликий безлад на голові - це зовсім неважливо.
- Рекомендується тримати камеру смартфона ближче, щоб підборіддя торкалося нижньої частини рамки, а лоб – верхньої. При цьому, необхідно стежити, щоб рамка була постійно зеленого кольору.
- Рекомендується вибрати місце з гарним освітленням, в тому числі обличчя.
- Фон має бути нерухомим і однотонним, без картин, інших людей та меблів.
- Смартфон потрібно тримати на рівні обличчя, а не знизу. Ваша рука має залишатися нерухомою. Обіпріть руку об стіл, полицю або стіну; перевірте чистоту лінз камери та ін.
- Не рекомендується розмовляти, сміятися і жувати гумку, використовуючи камеру, і не варто намагатися обдурити або заплутати засіб розпізнавання обличчя, гримасуючи, використовуючи різну бутафорію, волосся на обличчі, зачіски і т.д.
- До камери смартфона не повинні потрапляти прямі сонячні промені або ж світло лампи.
Що робити, якщо немає біометричного закордонного паспорту, або внутрішнього паспорту у вигляді картки? Для тих, у кого відсутні можливості авторизуватись у мобільному застосунку "Дія"!
Національний банк України надав перелік з 11 банків, які мають можливість здійснювати віддалену ідентифікацію/верифікацію клієнта та віддалено відкривати рахунок.
Фізична особа, яка пройшла віддалену ідентифікацію та верифікацію і відкрила рахунок у банку, який є абонентом-ідентифікатором Системи BankID Національного банку України, може авторизуватись у мобільному застосунку "Дія" та на інших державних порталах, підключених до ID.GOV.UA, зокрема — в Е-Черзі МЗС.
Наведені нижче банки є абонентами-ідентифікаторами Системи BankID та використовують метод відеоверифікації для дистанційного відкриття рахунку (незалежно від типу ідентифікаційного документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів):
- АТ “Універсал Банкˮ (Monobank) - https://www.monobank.com.ua/ • АТ “СЕНС БАНКˮ Sense SuperApp - онлайн банкінг у твоєму смартфоні (sensebank.ua) • АТ КБ “ПриватБанкˮ Платіжні картки ПриватБанку (privatbank.ua) • АТ “А-Банкˮ Абанк - Прості кредити та вигідні депозити (a-bank.com.ua) • АТ “ТАСКОМБАНКˮ Кредитні картки | Дебетові картки | Онлайн оформлення | ТАСКОМБАНК (tascombank.ua) • АТ “РВС БАНКˮ Послуги online ─ RwSbank - Respect with Stability • АБ “Укргазбанкˮ Платіжні картки (ukrgasbank.com) • АТ “Укрексімбанкˮ Цифрова картка - АТ «Укрексімбанк» (eximb.com) • АТ “Банк Кредит Дніпроˮ Замовити платіжну картку | Банк Кредит Дніпро (creditdnepr.com.ua) • АТ “КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНКˮ Поточні рахунки | Credit Agricole Bank (credit-agricole.ua) • АТ “ПУМБˮ ( з 15 січня 2024 року) Банк ПУМБ - кредити, депозити, кредитні та дебетові карти в українському міжнародному банку ПУМБ (pumb.ua)
Посилання (останній розкривний блок): https://mfa.gov.ua/consul/forua/e-cherga
Оформлення закордонного паспорту у Посольстві України в Фінляндії
Просимо врахувати, що ОДИН слот передбачений для ОДНІЄЇ особи. У зв’язку із значною кількістю звернень громадян щодо оформлення закордонного паспорта Посольством збільшено технічну можливість прийняття громадян на дану консульську послугу.
❗️ Окремо повідомляємо, що звернення щодо оформлення посвідчення особи на повернення в Україну, вклеювання фото дитини до паспорта одного з батьків, продовження терміну дії закордонного паспорта для осіб, які повертаються в Україну, або звернення осіб з інвалідністю, звернення багатодітних родин та осіб з новонародженими дітьми розглядаються в терміновому порядку. У зв’язку з цим, громадянам, які підпадають під цю категорію, необхідно звертатись на електронну адресу 📧 embukrfi@gmail.com із зазначенням ПІБ заявника, номеру телефону, електронної адреси та типу консульської дії, яку необхідно вчинити.
❗️ Нагадуємо, що видача вже оформлених паспортів здійснюється без попереднього запису кожної п’ятниці з 09:30 до 12:30. Звертаємо увагу, що перед візитом необхідно перевірити статус оформлення паспорта для виїзду за кордон за посиланням ➡️ http://passport.mfa.gov.ua та номером, який отримано заявником під час подачі документів (6 цифр).
Наголошуємо, що отримати закордонний паспорт можливо виключно після набуття статусу «ПРИБУВ ДО ЗДУ». Для отримання оформленого закордонного паспорта під час візиту необхідно пред’являти оригінал документа, що був підставою для оформлення (наприклад паспорт громадянина України, закордонний паспорт, термін дії якого завершився або завершується, а у випадках отримання паспорта дитини – свідоцтво про народження). Під час видачі паспорта дитині віком від 12 років, присутність дитини є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ!
❗️ У разі неможливості прибути на консульський прийом у визначений час з об’єктивних причин, просимо СКАСОВУВАТИ ЗАПИС В ЕЛЕКТРОННІЙ ЧЕРЗІ. Вчасне скасування запису дає можливість іншому громадянину записатися на консульський прийом та отримати необхідну послугу. Посольством зафіксовані непоодинокі випадки ігнорування громадянами даної процедури, що унеможливлює іншим громадянам скористатись з консульської допомоги.
❗️ Окремо звертаємось з проханням ретельно готуватись до консульського прийому, зокрема, завчасно ознайомитись з порядком здійснення консульських дій та підготувати необхідні документи (оригінали та копії). Подання до консульського підрозділу повного комплекту документів значно заощадить час опрацювання кожного окремого звернення та створить можливість приймати більше громадян.
Більш детальна інформація про консульські послуги, зокрема інформація про необхідні документи, інформація про оплату консульського збору та інша корисна інформація опублікована на вебсторінці Посольства ➡️ https://finland.mfa.gov.ua.
Як замовити закордонний паспорт?
Інформація приведена з офіційного сайту Посольства України у Фінляндії та особистого досвіду волонтера.
Запис на прийом (1/3)
Крок 1. Потрібно записатися до черги і забронювати час прийому, для цього зараз треба використовувати цю інструкцію
Інформація про графік роботи для консультацій за посиланням
Черга може бути на кілька місяців, це нормально - потрібно надати різноманітні послуги дуже великій кількості українців за кордоном і система перевантажена.
Список документів (2/3)
Крок 2. Потрібно зібрати всі документи і оплатити консульський збір.
1. Сплачені консульські послуги, 2 квитанції у двох екземплярах кожна.
2. Копії дійсного закордонного паспорту та візи якщо є, оригінал мати з собою, навіть якщо його термін дії закінчився.
3. Внутрішній український паспорт, копія і оригінал.
4. Додаток, в якому вказана ваша прописка в Україні, якщо внутрішній паспорт нового зразка.
5. Посвідка на проживання у Фінляндії (та що картка тимчасового захисту)
6. Для тих хто змінював прізвище - документи, що підтверджують причину, наприклад свідотство про шлюб.
👉🏼 Інформація про замовлення паспорту від посольства тут
👉🏼 Реквізити для сплати консульського збору і тарифи тут
Якщо вам більше 16 років, то в останньому списку вас цікавлять перші дві позиції - 83 і 37 євро окремими транзакціями.
Фотографія не потрібна, її роблять на місці, як і збір біометричних даних.
Оплатити консульський збір потрібно перед призначеним часом зустрічі, тоді оформлення заяви пройде швидше і легше.
‼️Зверніть увагу, важливо правильно вказати Viite numero – 1009 при оплаті, щоб гроші направились банком туди куди треба. У деяких інтерфейсах онлайн-банкінгу це віконечко називається reference.
Крок 3. В зазначений день і час прийти до консульського відділу посольства на Kulosaari (геопозиція за посиланням).
Рекомендація від себе, що краще прийти на півгодинки раніше.
Усі документи і копії мати з собою і напоготові.
Очікування на результат (3/3)
Крок 4. Моніторинг статусу замовлення.
Після того як ваша заява на паспорт піде в роботу, ви отримаєте номер, за яким будете відстежувати чи готовий документ.
Ситуація нестабільна, тому строк виконання може коливатися. Наприклад, півроку тому мова йшла про очікування від 6 місяців, а зараз процес стабілізувався і паспорт виготовляють в звичайному режимі - біля 3 місяців.
Для перевірки статусу введіть код, який вам видали у посольстві у віконечко за посиланням тут
У розділі «Перевірка стану оформлення паспорта» є відеоінструкція за
Крок 5. Коли статус переходить у п‘яту фазу, «прибув» - можна приходити видачу. Цього разу довгу чергу чекати не потрібно. При собі мати попередній закордонний паспорт та інші документи, які у вас запитають при записі.
1️⃣ Консульський збір можна оплатити навіть з онлайн-банкінгу картки Мігрі. Але там немає нормальних квитанцій, тому можна роздрукувати скріншоти і від руки дописати «сплачено з особистого рахунку мігрі Ім‘я Прізвище, підпис»
2️⃣ Документ з пропискою потрібний, але можна надати скріншот із застосунку Дія - там є ця інформація у спеціальному воєнному документі, в розділі Повна інформація.
Радимо встановити та налаштувати додаток, якщо ви цього ще не зробили.
3️⃣ За відсутності деяких документів вам можуть відмовити у замовленні закордонного паспорту. Спочатку проконсультуйтеся по телефону або через електронну пошту щодо вашої індивідуальної ситуації.
Деякі документи може замінити Дія, деякі - ні.
4️⃣ Пам‘ятайте, що у посольстві працюють наші співвітчизники, які дуже хочуть допомогти вам якомога швидше. Не проґавте можливості підбадьорити їх посмішкою 😁 та підтримати чітким виконанням своєї частини бюрократичної роботи. Зараз представники нашої держави за кордоном працюють більше, ніж будь-коли.
Про всяк випадок зазначаємо окремо тут консульську пошту
Альтернативні шляхи зробити українські документи, перебуваючи за кордоном
🛂 Як громадянам України зробити українські документи, перебуваючи за кордоном?
Основним способом оформлення документів за кордоном є звернення до посольства або консульства України. Але, через велику кількість звернень, у багатьох країнах стає неможливим навіть записатися на прийом до цих установ.
👉🏻 Також, зробити українські документи можна за допомогою сервісу ДП “Документ”, який постійно відкриває нові відділення у різних країнах.
👉🏻 Які послуги надають у відділеннях ДП "Документ":
✅ оформлення ID-картки або закордонного паспорта
✅обмін ID-картки або закордонні паспорти
✅обмін паспорта зразка 1994 року на ID-карту
✅обмін посвідчення водія на нове
👉🏻 Адреси відділеннь ДП “Документ”:
🇵🇱Польща
📍Вроцлав: на підземному паркінгу стадіону (сектор А3). Вхід на стадіон з боку автобусної та трамвайної зупинки Tarczyński Arena (Królewiecka).
📍Краків: Galeria Krakowska, 2 поверх, вхід тільки з паркінгу сектор С.
📍Гданськ: Aleja Grunwaldzka 415.
📍Варшава: Єрусалимські алеї, 179 (Al. Jerozolimskie 179, 02-222 Warszawa Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City (2-й поверх).
🇸🇰Словаччина
📍Братислава: Mlynskénivy 5A, 821 09 Bratislava (-1 поверх, територія автовокзалу).
🇨🇿Чехія
📍Прага: на майданчику за ТЦ Котва/ОС Kotva за адресою: Náměstí Republiky 656/8, 11000, Staré Mesto, Praha 1.
🇹🇷Туреччина
📍Стамбул: Лондонське шосе Е-5, Паркінг за ТЦ "Аеропорт".
❗️Оплата тільки за допомогою онлайн-сервісу. З собою необхідно мати смартфон та банківську картку, або її реквізити.
⏰ Будь ласка, перезавантажте сторінку, коли повертаєтесь на сайт, щоб побачити останні зміни: 18.09.2024 о 21:51 на сторінці Українські товари у Фінляднії
- Документ для повернення в Україну в разі втрати закордонного паспорту або за його відсутності
- Контакти Посольства України у Фінляндії
- Як дістатися до посольства?
- Бронювання часу у Посольстві України в Фінляндії
- З 15.11.2023 оновлено механізм авторизації під час запису до Е-Черги
- Що робити, якщо немає Дія. або українського BankID?
- Найпоширеніші проблеми, що не дають змогу авторизуватися в застосунку «ДІЯ» за допомогою біометричних документів
- Що робити, якщо немає біометричного закордонного паспорту, або внутрішнього паспорту у вигляді картки? Для тих, у кого відсутні можливості авторизуватись у мобільному застосунку "Дія"!
- Оформлення закордонного паспорту у Посольстві України в Фінляндії
- Як замовити закордонний паспорт?
- Запис на прийом (1/3)
- Список документів (2/3)
- Очікування на результат (3/3)
- Альтернативні шляхи зробити українські документи, перебуваючи за кордоном
Currently, we prioritise the Ukrainian version of the website. For the most up-to-date information, check FinUA надає підтримку та необхідну інформацію українцям у Фінляндії and use 🌐 Google Translate →
В імейлі зазначте тему: FinUA
🌻 Офійний партнер Support Ukraine Now